חדשות ומאמרים

במדור זה נפרסם את כל החדשות המעניינות שהתפרסמו לאחרונה בנושא דו"חות תנועה, לרבות, דו"חות מהירות, נהיגה בשכרות, פסילת רישיון, שלילת רישיון, תאונות דרכים וכן מאמרים וכתבות בנושאים אחרים.

לכן........, כתבת כתבה מעניינת, יש לך מאמר שיכול לעניין גם אחרים, היית רוצה לקרוא על עוד נושאים,

אנא, פנה אלינו, אנחנו מבטיחים כי נשקול ונפרסם כל נושא משפטי ואחר, שיכול לעניין את כולם.

דואר רשום- קישור לכתבה שפורסמה במעריב - 30.1.05 

ירון דורון נ' דני גז תא (י-ם) 9653/06 -פס"ד שדן בסמכות וחובותיו של שוטר שעוצר את רכבכם בצד הדרך- 1.08
 

מדינת ישראל נ' עוזרי עינת מלכה ת' 11893/07 - חלק משמעותי בהתפתחות הפסיקה בעניין מכשיר הינשוף לבדיקת נהיגה בשכרות עברה תפנית במרץ 2010 עת קבע בית המשפט לתעבורה בפס"ד מקיף זה  כי אומנם מכשיר הינשוף הינו אמין אך יש להגדיל את שולי הביטחון בסף הסטייה בבדיקה שבעקבותיה ניתן להרשיע אדם ולהחשיבו כנוהג בשכרות כלומר, הסף אותו קבע בית המשפט בפס"ד זה ספציפי (ואנו מציינים ספציפי משום שמדובר בפס"ד של בית משפט לתעבורה שהחלטותיו אינם מחייבות או אפילו מנחות בית משפט אחר ובמידה והמשטרה תחליט לערער יתכן ובית המשפט המחוזי ישנה החלטה זו כליל) עומד על 400 מיקרו גרם אלכוהול לליטר אוויר (בערך 3 כוסות יין/ 3 בקבוקי בירה) - 160 מיקרו גרם מעל מה שפסק המחוקק כנהיגה בשכרות.- מרץ 2010

 

מדינת ישראל נ' דומב בילה ע"פ (באר-שבע) 4556/07   דחיית ערעור המשטרה על פסק דינו של בית המשפט השלום לתעבורה בבאר שבע (כב' השופט דוד לנדסמן) מיום 23.10.07 בתיק תעבורה 7323/03 לפיו זיכה את המשיבה מעבירה של נהיגה במהירות העולה על המהירות המותרת, בניגוד לתקנה 54(א) לתקנות התעבורה התשכ"א -1961וזאת בגין העובדה שהמעבדה המשטרתית אינה מכיילת את מכשירי המדידה. - מרץ 2010

 

מדינת ישראל נ' עינת מלכה עוזרי עפ"ת 25457/04/10- פס"ד המעודכן של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר ביטל בערעור שהונח לפניו את פס"ד שבו קבע בית המשפט לתעבורה רף של 400 מיקרוגרם אלכוהול ולפיכך נקבע כי הרף שמעליו יואשם נהג בעבירת נהיגה בשכרות יעמוד על 290 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף וזאת ע"י בדיקה במכשיר הינשוף.- אוקטובר 2010 .

פסילה מנהלית של רישיון הרכב-הנסיבות שבהן בית המשפט ישקול להתערב ולבטל את הפסילה - אפריל 2011

המידע המסופק באתר זה הינו בבחינת מידע אינפורמטיבי כללי בלבד ועשוי לכלול טעויות ו/או שגיאות ו/או השמטות ו/או אי-דיוקים למיניהם. חוקים הנמצאים בתוקף  עשויים להשתנות בכל זמן. לפיכך, בשום אופן אין להתייחס למידע המסופק באתר כהמלצה לפעול ו/או להימנע מלפעול ו/או משום ייעוץ משפטי כל שהוא. בכל מקרה,  יש לפנות לעורך-דין לקבלת ייעוץ משפטי.

בן- ארי - משרד עורכי דין

חדשות ומאמרים